Wybór obiektu

Kalendarz Imprez

Informacje o obiekcie

SALA ODKRYĆ, Centrum Edukacji Przyrodniczej, ul. Chałubińskiego 42 a; Zakopane czas 50min

"Sala odkryć": prawdziwa gratka dla najmłodszych – mamy w niej gry komputerowe, które uczą orientacji na mapie, ćwiczą pamięć, pomagają rozpoznawać odgłosy zwierząt i trenować spostrzegawczość.
Jeżeli dzieci zechcą poskakać jak kozica lub pobiegać po lesie jak jeleń, mogą to zrobić właśnie w sali odkryć – znajdą się tu gry działające w technice Kinect. "Jak wygląda dzień świstaka?" To temat oferowanej przez nas gry dla czterech osób, w której gracze stają się świstakami. Są tu krótkie filmy edukacyjne: dowiecie się z nich dlaczego w Parku nie ma koszy na śmieci, czemu nie wolno dokarmiać zwierząt, czy kornik jest wrogiem, czy sprzymierzeńcem i wiele innych. Ci, którzy są zainteresowani odkrywaniem i obserwacją elementów przyrody, mogą skorzystać ze stolików interaktywnych. Zasada działania jest prosta. Użytkownik wybiera szufladę z eksponatami – modelami różnych elementów przyrody (m.in. płazów i gadów, skał, szyszek, ptasich jaj). Na stoliku wyświetlana jest prezentacja tematyczna, a zadaniem użytkownika jest ustalenie, jak nazywa się dany eksponat. W trakcie trzeba odpowiedzieć na sporo dodatkowych pytań. Uczy to obserwacji, cierpliwości i logicznego myślenia. Ostatnią atrakcją są stanowiska stereoskopowe. Można w nich oglądać trójwymiarowe zdjęcia przyrody.
Sala odkryć udostępniana jest od poniedziałku do piątku w godzinach pracy Centrum, grupą dedykowaną są dzieci od 7 do 14 roku życia.
Dzieci muszą być pod opieką rodzica/ opiekuna (rodzic/ opiekun nie jest zwolniony z zakupu biletu). Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem zwiedzania.
Serdecznie zapraszamy :)

Proszę czekać - trwa ładowanie treści